lapkričio 27, 2012

TVIRTOS KOJOS

Tvirtos kojos - moters pasididžiavimas. Graži figūra - siekiamybė. Sportas suteikia geros nuotaikos. Sujunkime viską į vieną ir nustebinkime visus dailiu kūnu!

Kadaise vadintas laiveliu, šis pratimas puikiai veikia nugarą ir dubens raumenis. Pratimą kartokite 20-30 kartų.
Dubens kėlimas puikiai veikia vidinius kojų raumenis ir nugarą. Pratimas tinkamas visiems, kas skundžiasi nugaros skausmais. Pratimą kartokite iki 25 kartų. 
Pasistiebimai puikiai veikia išorinius ir vidinius kojų raumenis, gerina laikyseną. Pasistiebimus darykite iki 50 kartų. 
Įtūpstai. Senas, geras ir labai efektyvus pratimas visoms, kurias kankina per stambūs klubai ir prasta laikysena. Būdamos tiesia nugara, pratimus kartokite iki 25 kartų vienai kojai. 



Šiame video visi pratimai paaiškinti itin aiškiai ir suprantamai.
1 pratimas: pritūpimai. Kojos pečių plotyje, nugara tiesi, rankos prieš save. Pratimą darome 30 sekundžių. 
2 pratimas viršutinei kojos daliai. Tiesiai stovime ant vienos kojos, tuo tarpu kitą koją per kelį sulenkiame - ištiesiame. Pratimą darome pusė minutės. Po to tą patį atliekame su kita koja, taip pat pusė minutės.
3 pratimas: pasispardymas. Nugara tiesi, kojos pečių plotyje ir viena koja spyriame atgal ir tiesiame į šoną, vėl pakartojame tą patį. Koja per kelį turi būti sulenkta. Kad jaustumėtės stabiliai, ranka galite pasilaikyti už kėdės ar stalo. Kiekvienai kojai skirkite 30 sekundžių.
4 pratimas: sukryžiavimas. Stovime ant vienos kojos, o kitą koją tiesiame šiek tiek į šoną ir į priekį, kad šiek tiek susikryžiuotų su kita koja, kaip matote filmuke. 30 sekundžių vienai kojai, 30 sekundžių kitai kojai.
5. pratimas: pritūpimai ir mostai. Šis pratimas sujungia kelis į vieną: padarome negilų įtūpstą ir tada vieną koją tiesiame į šoną, tada vėl įtūpstas ir tiesiame kitą koją į šoną. Ir taip - pusė minutės. Arba galite pusė minutės įtūpstą kombinuoti su viena koja, ir dar pusė minutės su kita koja.
Šie penki pratimai - puikus kompleksas visoms, norinčioms sustiprinti savo kojas. O jei atliksite absoliučiai visus pratimus iš filmuko, nauda bus dviguba.

klipas !!!

lapkričio 17, 2012

JEIGU ILGAI ŽIŪRI Į BEDUGNĘ,TAI BEDUGNĖ IMA ŽIŪRĖTI Į TAVE


PASTEBĖJIMAS!!! Daugelis merginų ir ne tik, pradėjusios tobulinti savo kūno linijas, bandydamos, mažai žingsniais pasiekti to idealumo nusivilia,jog čia ne viskas taip greitai einasi, todėl praėjus mėnesiui laiko-meta viską VELNIOP! Mielosios, aš pati supratau ir tuo įsitikinau,jog kažką gero reikia pasiekti su labai dideliu užsispyrimu, į tai reikia įdėti daug darbo. Per vieną dieną netapsi garsia dainininke,gera šokėja, rašytoja,tapytoja ar sportininke. Viskas eina mažais žingsneliais, kiti puse  gyvenimo siekia savo žvaigždės. Ir kas turi didžiausią norą,užsispyrimą ir didelį ryžtą visada pasieks savo, kad ir kiek vargo tai reikalaus. Elementarus pavyzdys, mergina nėra apkūni,tiesiog jos viena koja kaip mano trys, ji bandė kažką daryt, tačiau supratus,jog taip greit nepasieks rezultato metė. Tiesiog nuleido rankas, vadinasi jai taip gerai,o jei jai taip gerai, reiškia man turi būti dar geriau, tačiau, negalėjau to nepanaudoti kaip pavyzdžio. :)






lapkričio 16, 2012

„SVEIKAME KŪNE-SVEIKA SIELA“


„Sveikame kūne – sveika siela“, – prieš daugiau nei kelis tūkstančius metų pasakė romėnų išminčius Juvenalis ir tikrai buvo teisus. Šiandien jo žodžiai tapo itin populiarūs ir aktualūs. Mažai atrastume žmonių, kurie šios frazės teisingumu abejoja. Šio posakio galią patvirtina sveiką gyvenimo būdą propoguojantys žmonės, kuriems fizinis aktyvumas, mankšta, aktyvus poilsis, judėjimas, energija ir pozityvi nuotaika yra nauda kūnui ir penas sielai. Todėl visuomenė, matydama tokią sveikos gyvensenos naudą, vis labiau pradeda sekti sveikuolių pavyzdžiu. Vienas iš tokių pavyzdžių ir sveiko gyvenimo įkvėpėjų yra Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis.
Sveikos gyvensenos trejetas – sotu, švaru ir atsparu

Prieš daugiau negu 20 metų sveikos gyvensenos skatintojas Dainius Kepenis įkūrė sveikatingumo mokyklą Palangoje. Per ilgą laikotarpį susiformavo sveikatos stiprinimo programa „Sanktija“, kuri grindžiama trijų trejetų filosofija. „Tikėjimas, darbštumas ir kantrybė yra tos trys sąlygos, kurios kūną sielą ir dvasią pasotina, užgrūdina ir išvalo. Šiai filosofijai įgyvendinti kasdien atliekami septyni darbai – tai savikontrolė, fizinis aktyvumas, sveikas maistas, grūdinimasis, meditacija, malda ir atgaila. Kai jie yra kartu, tuomet atsiranda sveikųjų organizmo galių mobilizacija – geros permainos širdies kraujagyslių sistemos veikloje, virškinimo, šalinimo, kvėpavimo ir kitų funkcijų savireguliacija ir atsistatymas į normalią būseną“, – programos naudą aiškina sveikuolis.

Lietuvos šviesuolių Vydūno, Stasio Šalkauskio, Antano Maceinos idėjas skleidžiantis Dainius Kepenis kasmet rengia ir kartu dalyvauja įvairiose sveikuolių stovyklose. Šį mėnesį Palangoje jau pradėtas vesti 456 kursas, kuriame sveikuoliai vieni su kitais dalijasi sukaupta patirtimi ir išminties lobynu. Taip pat sveikatos patarimus D. Kepenis dalija interneto portale „DELFI“. „Dažniausiai žmonės kreipiasi pagalbos dėl įvairių sveikatos sutrikimų – antsvorio, sąnarių, kvėpavimo, nemigos problemų. Tie žmonės, kurie neberanda atsakymų pas gydytojus, bando ieškoti ir kreiptis pagalbos į sveikuolius. Nors aš visiems sakau, kad mūsų programa nieko negydo. Ji daug kalba apie žmogaus rezervus ir galias, kurių jis neišnaudoja ir ragina ieškoti atsakymų savyje“, – pasakoja pašnekovas.

Sveikuolių sąjungos prezidento nuomone, visuomenę reikia paskatinti atsigręžti į savo nesveiką gyvenimo būdą. „Būtina parodyti žmonėms, kiek jie serga be reikalo, kaip neišmano apie ligas. Du trečdaliai suvartojamų vaistų yra tik dėl neišmanymo. Mes skatiname žmones tris kartus sumažinti savo suvartojamų vaistų dozę ir tris kartus padidinti savo savišvietą apie sveikatą, raginame suvokti, kad sveikata yra didžiausias žmogaus turtas“, – ne vienu patarimu dalijosi D. Kepenis.

Sveiką gyvenseną propaguoja ir jaunimas


Pastaruoju metu daug jaunų žmonių seka sveikuolių pavyzdžiu. Viena iš jų – joniškietė Gintarė Valuckytė, propoguojanti sveiką gyvenimą ir skatinanti kitus tai daryti. „Nuo mažens sveikos gyvensenos ją skatindavo mama, kuri kasdien bėgiodavo, maudydavosi tvenkinyje, sveikai maitindavosi. Ji nuolat kartodavo, kad būtina gyventi įdomiai, džiaugtis kiekviena diena. Toks mamos pavyzdys buvo mano sveikos gyvensenos pradžia“, – pasakojo mergina. Išvykusi studijuoti į Klaipėdą, joniškietė pradėjo maudytis jūroje su sveikuoliais šaltuoju metų laiku, skaityti knygas apie sveiką gyvenseną, tapo vegetare, vėliau pradėjo užsiiminėti joga, kvėpavimo pratimais ir meditacija.

Mergina taip pat dalyvauja Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamose „Ruonių šventėse“, arbūzų stovykloje, sveiko maisto šventėje. „Lietuvos sveikuolių sąjunga organizuoja gausybę renginių. Didžiausia jų nauda ta, kad sveikuoliai užkrečia savo pavyzdžiu – brandūs, išmintingi, o tuo pačiu išlaikę vaikišką žaismingumą, atsipalaidavimą. Pavyzdžiui, prieš akis vis dar stovi vienas vaizdas, kai bėga pora šimtų sveikuolių, išsirikiavę eilutėmis po keturis. Visi su šypsenomis, spalvingai apsirengę, dainuodami lietuviškas dainas ir nešini vėliavomis. Šis spalvingas būrys kaip koks saulės spindulys veržiasi pro tamsiai apsirengusią minią“, – pamena 23-jų metų joniškietė.

G. Valuckytės nuomone, norint paraginti žmones sveikai gyventi, nereikia primygtinai brukti sveiko gyvenimo principų. „Užtenka jau visuomenės diegiamų standartų – žmonėms reikia atsipalaidavimo ir poilsio, jiems reikia laisvės. Kuo labiau kišame sveiką gyvenimo būdą, tuo labiau žmonės priešinasi, ypač jaunimas. Todėl tiesiog galima visuomenei parodyti kuo daugiau sveikuoliškų pavyzdžių, kurie akivaizdžiai džiaugiasi gyvenimu. Būtina parodyti, kas išties yra tas sveikas gyvenimas, daugiau viešai kalbėti ir džiaugtis“, – teigė mergina. Norint paskatinti žmones atsigręžti į savo gyvenimą ir pradėti rūpintis savo sveikata, šiuo atveju geriausiai veikia pavyzdys žmogaus, kuris džiaugiasi gyvenimu, rūpinasi savo kūno, sielos ir dvasios sveikata.

Daugiau dėmesio sveikatos priežiūrai

Europos Sąjungos institucijoms taip pat svarbi visuomenės sveikata. ES narės yra raginamos daugiau dėmesio skirti savo šalies gyventojų sveikatos priežiūrai. 2014–2020 metais ES šalyse bus taikoma Europos Komisijos iniciatyva „Sveikata ekonomikos augimui skatinti“, paremta plataus užmojo sveikatos ir vartotojų programos įgyvendinimu. Sveikatos ir vartotojų programoms skirta 643 mln eurų.

Programa „Sveikata ekonomikos augimui skatinti“ siekiama plėtoti naujoviškas ir tvarias sveikatos sistemas, didinti piliečių galimybes naudotis geresnėmis ir patikimesnėmis sveikatos priežiūros paslaugomis, gerinti sveikatą ir padėti išvengti ligų bei apsaugoti piliečius nuo tarptautinio pobūdžio grėsmių sveikatai. Pranešdamas apie naująsias sveikatos ir vartotojų programas Europos Komisijos narys J. Dalli sakė: „Tai programos, skirtos žmonėms – jiems sudaromos sąlygos išnaudoti visas galimybes ir atlikti svarbų vaidmenį visuomenėje ir ekonomikoje. Kuo ilgiau išliekame sveiki ir aktyvūs, tuo geriau mums patiems, darbo vietoms ir ekonomikos augimui“.

Šiuolaikinis spartus gyvenimo tempas, didelis patiriamas stresas alina žmogaus organizmą. Todėl, norėdamas išlikti visada darbingas ir energingas, žmogus privalo rūpintis savo sveikata.